+48607733233

©2019 by Michal Klosowicz.

 
  • Michał Kłosowicz

6 KLUCZY DO SUKCESU


Dla każdego z nas sukces mierzony jest zupełnie inną miarą. To co będziemy postrzegali jako nasze życiowe osiągnięcie zależy od różnych czynników począwszy od wykształcenia, otoczenia, w którym przebywamy, czy chociażby naszych przekonań. Jedno jest pewne bez podjęcia akcji, szansa na dotarcie do celu jest równa zeru.

Niezależnie od tego skąd pochodzisz i co do tej pory osiągnąłeś oraz dokąd zmierzasz ten tekst jest napisany specjalnie dla Ciebie. W mojej coachingowej pracy zwracam uwagę na 6 kluczy, które pomagają w drodze do osiągnięcia wybranego celu. Wiem, że pomogą one również Tobie!


#1 DOKĄD ZMIERZAM?


To podstawowe pytanie, które powinieneś sobie zadać. Im dokładniej sprecyzujesz to dokąd chcesz dotrzeć, tym łatwiej będzie Ci dobrać odpowiednie środki i narzędzia, które pomogą Ci w zdobyciu upragnionego szczytu. Oprócz tego, że wiesz, dokąd zmierzasz, a docelowy punkt Twojej podróży jest wyraźny i precyzyjny, nie możesz zapomnieć o tym by był on dla Ciebie EKSCYTUJĄCY!

Przez ekscytację rozumiem, entuzjazm i podniecenie wynikające z chęci osiągnięcia danego celu. Dokąd zmierzam i dlaczego chcę tam dojść, stanowi początkowy napęd, który spowoduje, że Twoje marzenie z datą realizacji, stanie się dla Ciebie bardziej realne!


Jakie pytania warto sobie zadać podczas ustalania celu?

  • Dokąd zmierzam? / Co jest moim celem?

  • Dlaczego mój cel jest dla mnie ekscytujący?

  • Kiedy chcę tam dotrzeć?

  • Co zmieni się w moim życiu po osiągnięciu danej rzeczy?

  • Co się nie zmieni w moim życiu?

  • Co zdobędę osiągając mój cel?

  • Co stracę w drodze do celu?


#2 DROGA JEST RÓWNIE WAŻNA


Skoro o ekscytacji i wewnętrznej motywacji mowa, to musimy pamiętać o tym, że często nie osiągnięcie celu, a droga do niego jest największą nagrodą.

Wielu planów nie udaje się zrealizować nie dlatego, że są one nierealne, tylko dlatego, że nie pamiętamy o drodze, którą trzeba pokonać by zrealizować wój plan. To trochę tak, jakby chcieć wejść na wierzchołek góry, zapominając o tym, że pomiędzy jej podnóżem, a szczytem jest jeszcze szlak do przejścia. To właśnie trasa, którą mamy do przebycia, nadaje najwięcej sensu i smaku Twojemu zwycięstwu.


#3 DAJ SIĘ ZAINSPIROWAĆ


Nieodłącznym elementem osiągania celów powinna być ciągła inspiracja, która pomimo pojawiających się przeszkód będzie utrzymywała Cię na właściwym szlaku. Pozytywne myślenie, pomaga przezwyciężyć trud związany z dłużącymi się lub niekomfortowymi momentami na Twojej drodze do celu. Inspiracjami mogą być spotkania z ludźmi, którzy osiągnęli podobny do Twojego cel, przeczytanie książki o tematyce związanej z Twoim dążeniem, obejrzenie filmu, kolejne spotkanie na sesji coachingowej lub mentoringowej z Twoim coachem, czy chociażby spotkanie ze znajomymi by na moment odreagować, i pozwolić sobie na chwilę oddechu. Chwilowa przerwa podczas wędrówki na szczyt może przynieść wiele nowych pomysłów. Jeśli jesteś w drodze do upragnionego celu i masz poczucie, że inspiracje się wyczerpały - czujesz, że „stoisz w miejscu”, to zachęcam Cię do spotkania ze mną.


#4 WIARA CZYNI CUDA!


Cel jest! Droga jest ekscytująca i przynosi wiele radości,

jednak czujesz, że „stoisz w miejscu”?


Jeśli jesteś na tym etapie, to może oznaczać, że brakuje Ci mojego czwartego klucza do sukcesu. WIARY w to, że możesz osiągnąć to co zaplanowałeś.

To co powstrzymuje ludzi, to nie jakość ich pomysłów, tylko brak wiary w siebie. Na pierwszy rzut oka, słowa przedsiębiorcy Russell’a Simmons’a wydają się oczywiste, jednak często w zderzeniu z rzeczywistością okazują się jedną z najtrudniejszych rzeczy do „przepracowania”. Każdy przedsiębiorca, z którym rozmawiałem na swojej zawodowej drodze, podkreślał jak ważna była rola jego wiary w siebie, w drodze do sukcesu! Głębokie przekonanie o tym, że możesz coś osiągnąć, będzie Ci niezbędnie potrzebne by zdobyć Twój szczyt. Z mojego doświadczenia, za każdym razem, gdy wyznaczałem sobie kolejny cel, wyzwanie dla mojej wiary w samego siebie rosło wprost proporcjonalnie do wysokości danego celu.


Czy naprawdę szczerze i głęboko wierzysz, w to, że możesz osiągnąć swój cel?


#5 POZWÓL SOBIE NA SUKCES!


Pozwolić sobie na sukces? Jak mam pozwalać sobie na wygraną? Przecież każdy z nas zasługuje na swoje zwycięstwo. To częste hasła, które słyszę, gdy pytam, czy pozwoliłeś sobie na realizację swojego celu? Z pozoru niewinne pytanie stanowi mój piąty klucz do sukcesu.

Punkt ten jest bardzo zbliżony do wiary opisywanej powyżej, jednak wiąże się bezpośrednio z przekonaniami i strachem. Przekonania to nic innego jak wyobrażenia o sobie lub otaczającym nas świecie, którym nadaliśmy znaczenie prawdy absolutnej. Niestety nasze własne przekonania często ograniczają nas w realizacji kolejnych życiowych celów. Oczywiście nie wszystkie muszą być złe. Jednym z dobrych przekonań może być na przykład twierdzenie, że dobro wraca. Pamiętajmy też o tym, że przekonania możemy odziedziczyć po innych. Jeśli masz poczucie, że nie ma szans byś miał w sobie zakorzenione cudze przekonanie, to zachęcam Cię do małego eksperymentu.

Przypomnij sobie opinie i hasła, które padały przy rodzinnym stole podczas niedzielnych dyskusji. Przekonanie, które otrzymaliśmy „w spadku” może przykładowo brzmieć: „Jeśli ktoś jest bogaty, to oznacza, że nakradł.” albo „Za mało pieniędzy nie dobrze, za dużo też nie.”. Takie niewinnie wypowiadane prawdy są mimowolnie kodowane przez nasz mózg i z upływem czasu mogą stać się naszymi ograniczającymi przekonaniami.

W dużym uproszczeniu wiele z naszych własnych lub „odziedziczonych” prawd absolutnych stanowi kotwice mocno ugruntowane w naszych wygodnych strefach komfortu. Skoro o strefie komfortu mowa, to oczywiście kolejnym elementem jest zupełnie naturalny STRACH przed zmianą! To on często powoduje, że dajemy sobie złudne poczucie, że w 100% oddaliśmy się realizacji naszych marzeń. Obawa przed tym co zobaczę lub co się zmieni, gdy wejdę na szczyt jest równie dużym zagrożeniem dla powodzenia Twojego planu, jak brak wiary w siebie.


Pozwolenie sobie na sukces to świadome zaakceptowanie przeszłości, odpuszczenie obaw w teraźniejszości i gotowość na nadejście nowej ekscytującej przyszłości.


#6 ODWAŻ SIĘ ZOBACZYĆ


Z celami jest trochę tak jak z zakupem nowego samochodu w salonie. Zakupu nowego pojazdu często niesie ze sobą wiele wyrzeczeń, dokładnie tak jak decyzja o chęci osiągnięcia jakiegoś celu.

Często nie wiesz, które auto będzie dla Ciebie najlepsze, rodzinny SUV, mały sportowy kabriolet, czy miejskie auto. Decydujesz się na jazdę próbną po której wiesz co robić dalej. Niektórzy decydują się na jazdę próbną kilkakrotnie by mieć 100% pewności, że wybrany przez nich model samochodu jest najlepszy.

Dlaczego zatem odmawiać sobie skorzystania z bezpłatnej „jazdy próbnej” (wizualizacji) by posmakować celu i zobaczyć siebie na szczycie?

Wizualizacja to narzędzie, z którego możesz korzystać, tak często jak potrzebujesz. Wizja Ciebie na szczycie, jest najlepszym motywatorem do dalszego działania. Zobaczenie samego siebie osiągającego swój cel, to prawie jak bycie na szczycie. Kiedy wyobrazisz sobie siebie wystarczająco realnie to Twoje pragnienie dojścia na szczyt będzie dużo większe – gwarantuję Ci!


Kolejnym elementem mojego szóstego klucza do sukcesu, jest afirmacja. Czyli nic innego jak akceptowanie zrealizowania celu. Technika afirmacji oparta jest w dużej mierze na autosugestii. Sugerujemy naszemu mózgowi przez ciągłe powtarzanie tych samych kilku zdań, że już osiągnęliśmy cel. W zderzeniu z rzeczywistością, w której jesteśmy dopiero w drodze do celu, automatycznie nakierowujemy nasze mózg na działanie. Aby afirmacje były skuteczne, musimy je powtarzać każdego dnia, najlepiej o stałej porze. Pamiętaj by wypowiadać swoje afirmacje w aspekcie dokonanym.


Przykładowe afirmacje:

„Jestem szczęśliwy”

„Jestem zdrowy”

„Jestem dyrektorem działu swojej firmy”

„Awansowałem w swojej firmie”

„Mój zespół ma nowych członków”

„Wyjechałem na wakacje do Azji”


Jak widzisz, wszystkie afirmacje są wypowiadane tak jak by były faktem. Wpływasz w ten sposób na to jak postrzegasz otaczający Cię świat i rzeczywistość. W dużym uproszczeniu możemy powiedzieć, że programujesz swoje myśli i działania na osiągnięcie danego celu.


Poznałeś moje 6 kluczy do osiągnięcia sukcesu. Jeśli jesteś gotowy do rozpoczęcia swojej drogi na sam szczyt – GRATULUJĘ! Teraz jest Twój czas by podjąć decyzję! Klikając tu, umówisz się na przygotowane specjalnie dla Ciebie darmowe indywidualne spotkanie, podczas którego podejmiesz najlepsze dla siebie decyzje. 45-cio minutowa sesja jest prowadzona live lub on-line. Ta darmowa sesja przybliży Cię do osiągnięcia Twojego celu! Jeśli wahasz się czy wejść na swoją drogę, która prowadzi na szczyt, zachęcam do spotkania. Twój sukces zależy od Twoich decyzji.65 wyświetlenia